Allycom - Komplexné služby v oblasti ITAllycom - Komplexné služby v oblasti ITVáš IT partnerVirtualizácia - Cloud

Fujitsu Multi Workplace Computing

Prevádzkujete vo svojej firme dôležité aplikácie, ako e-mailový server, úložisko dát alebo účtovný systém? Chcete predísť ochromeniu firmy pri jeho výpadku, alebo chcete zvýšiť mobilitu svojich zamestnancov? Odpoveďou je virtualizácia.

Privátny cloud – beží z vášho vlastného hardvéru. Je to napríklad váš zvirtualizovaný server, na ktorom beží viacero virtuálnych počítačov alebo serverov. Chcete nový privátny cloud? Nemusíte si kupovať všetko samostatne. Existujú už komplexné riešenia pre privátny cloud - kúpite si rovno celý balík aj so softvérom, licenciami, zárukou a technickou podporou.

Verejný cloud – je protipól privátneho cloudu. Je to priestor, ktorý si prenajímate od svojho cloud providera (poskytovateľa služieb). Všetky systémy a aplikácie vám bežia priamo v datacentre a vy sa staráte len o svoj biznis.

Hybridný cloud – je kombinácia dvoch vyššie spomenutých. Je najčastejšie používaný, nakoľko nie všetky dáta a aplikácie sú (najmä z legislatívneho hľadiska) vhodné na umiestnenie vo verejnom cloude. Z času na čas potrebujete krátkodobo vyšší výkon na spracovanie množstva údajov. Nebudete kvôli tomu rozšírovať serverovňu, ale efektívne a cenovo výhodne si prenajmete potrebnú výpočetnú kapacitu.

Zaujal vás cloud a chcete viac informácií? Prečítajte si seriál Cloud Computing na našom blogu, kontaktujte nás, alebo nám pošlite váš kontakt pomocou formuláru nižšie. My sa vám do pár hodín ozveme a ochotne vám zodpovieme všetky vaše otázky a pokúsime sa vám poradiť.

Pošlite nám váš kontakt, ozveme sa vám:

*
*

Kópiu správy dostanete e-mailom.

Zobraziť ďalšie možnosti